“Moderatorrollen er kendt for at være en af de sværeste at lykkes med!” 😵‍💫Julie Moderator Seedster iværksætteri
Det var en af de første ting jeg fik at vide, inden jeg sidste år gik på scenen på Seedster.
Så med klamme håndflader og lidt for høj puls kastede jeg mig ud i at binde oplæg sammen, stille de rigtige spørgsmål og holde styr på alt det usynlige lim i fem dages program med nogle af de skarpeste hoveder i iværksættermiljøet.
Men … det gik heldigvis godt.
Rigtig godt.
Og derfor er jeg også oprigtigt stolt over genvalget til Seedster 10.0.
I marts mødes iværksættere, investorer og rådgivere i Marbella for at arbejde med det, der ofte afgør om virksomheder overlever: strategi, kapital, ledelse – og ikke mindst de menneskelige relationer, der får det hele til at hænge sammen.
Jeg tager den fem dages tørn i selskab med energibomben Simon Schiølin, og jeg glæder mig allerede til at stå midt i de stærke samtaler.
Og det er faktisk mit 4. Seedster, for jeg har også to gange holdt mit foredrag om Fremtidens ledere er synlige ledere.Bliv synlig i medierne – sådan fortæller du de gode historier

Julie Lindegaard

Julie Lindegaard er foredragsholder og moderator.
Hun er uddannet journalist og er desuden professionelt bestyrelsesmedlem. Tidligere har hun været vært på DR og Radio4, udviklingschef på FilmFyn samt kommunikations- og salgschef på Odense Teater mv. 
Kontakt: Tlf. 20717141 
post@julielindegaard.dk